Vstávejte brzy jako úspěšní. Poradíme, jak se donutit vstát z postele
Žádný úspěšný nevstává v deset hodin dopoledne. Dlouhým spánkem se jen marní čas, který je možné využít krapet jinak a lépe. Když nebudete chodit spát o půlnoci, budete alespoň čilí a připravení ráno vstát, proto to zkuste. Samozřejmě i když budete mít spánku dostatek, může se stát, že se vám z postele zkrátka nebude chtíti vstávat. A pokud se tak stane, máme několik tipů, s nimiž půjde vstávání mnohem lépe a rychleji.
Říká se, že dopoledne je nejproduktivnější část dne, proto bychom ho neměli promrhat spánkem. Raději se odpoledne na dvě hodiny prospěte, než abyste museli promarnit první část dne. Úspěšní jsou si moc dobře vědomi toho, že dopoledne je produktivnější, proto vstávají brzy a chodí brzy také spát. Když si na tento systém navyknete, vstávání vám nebude dělat sebemenší problém. Ale než si na vstávání navyknete, přinášíme pár tipů a rad, s nimiž to půjde lépe.
Při vstávání pomůže večerní příprava
Existuje několik pomůcek, které nám každé ráno pomohou vstát z postele. Máme na mysli například hrnek s vodou a citronem, který po ránu hned vypijeme, čímž se osvěžíme a zaženeme únavu. Stejně tak pomůže dobrá hudba, kterou si zapneme hned, co zapípá budík. Mozek se totiž nastartuje a tělo bude plné energie.
Budík sídlí na druhé straně místnosti
Když už člověk vstane z postele, nemá problém se na nohách udržet. Problém je však ten, že při vypínání budíku nemáme potřebu z postele vstát, jelikož budík máme na nočním stolku nebo třeba pod polštářem. Ideální by bylo, kdyby se budík skrýval na druhé straně místnosti.
Budík však nesmí být tak blízko postele, abyste se pro něj jen natáhli. Musí být tak daleko, aby vás skutečně donutil vstát.
Mějte motivaci
Když musíte vstávat, protože jdete ráno k lékaři, ani nepřemýšlíte nad tím, že byste si zdřímli o půlhodiny déle. Když však důvod vstávání není, spíte rádi a dlouho. Každý večer si proto stanovte motivace, které vás z postele zaručeně dostanou.